jedzenie

Prawidłowe żywienie dziecka

Jednym z podstawowych warunków prawidłowego wzrostu i rozwoju dziecka jest zbilansowana dieta, dostarczająca energię i niezbędne składniki odżywcze - białko, tłuszcze, węglowodany, witaminy i składniki mineralne.

Wpływ niedoborów na stan zdrowia

Prawidłowe żywienie jest ważne w wieku rozwojowym ponieważ niedobory składników odżywczych oraz energii wpływają na stan zdrowia i rozwój dziecka, także w późniejszym okresie życia.

Co zrobić, gdy dziecko jest chore i nie chce jeść?

W trakcie choroby:

  • green_button

    Stany zapalne gardła powodują ból podczas przełykania pokarmów.

  • green_button

    Mimo Twoich wielkich wysiłków, dziecko odmawia spożywania pełnowartościowych posiłów.

  • green_button

    Infekcje układu oddechowego, gorączka i kaszel zwiększają zapotrzebowanie na kalorie i składniki odżywcze.

Odpowiednie żywienie jest jednym z kluczowych elementów w powrocie do zdrowia ze względu na rolę w funkcjonowaniu układu immunologicznego.

Zbilansowana i pełnowartościowa dieta jest jednym z kluczowych elementów wspierających powrót do zdrowia po chorobie, kiedy apetyt chorego dziecka może być osłabiony. Rozwiązaniem w okresie choroby i rekonwalescencji mogą być preparaty do wsparcia żywieniowego dla dzieci np. NutriKid Multi Fibre.

NutriKid Multi Fibre to produkt wysokoenergetyczny, kompletny pod względem odżywczym. Może być stosowany zarówno jako jedyne źródło pożywienia jak i uzupełnienie codziennej diety, w zależności od potrzeb dziecka i zaleceń lekarza.

NutriKid Multi Fibre to 200 ml płynnej diety w dwóch smakach - czekoladowym i truskawkowym.

Dla dzieci powyżej 1 roku życia.

Stosowanie należy skonsultować z lekarzem lub dietetykiem